UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
Główna Wyniki Plan zadań Regulamin Terminarz Nagrody Materiały Forum Konkurs dla Nauczycieli Patroni Kontakt
Materiały dydaktyczne do konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem!" w kategorii KLASA II

(aby pobrać wybrany materiał kliknij odpowiednią ikonkę lub nazwę materiału)
Nazwa:
PLAN REALIZACJI ZADAŃ KONKURSOWYCH
Opis:
Wyjaśnia krok po kroku, w jaki sposób szkoły mają uczestniczyć w konkursie. W skład etapu jesiennego wchodzą 3 bloki zadaniowe: 1. Zajęcia lekcyjne –2 godziny lekcyjne. 2. Konkursy – 3 rodzaje. 3. Forum Zdrowia dla Rodziców – dwa spotkania w czasie wywiadówek. Realizacja wszystkich zadań, potwierdzona raportami, jest podstawą ubiegania się o nagrody.
Nazwa:
SCENARIUSZ - DOBRE I ZŁE SKŁADNIKI W NASZYM POŻYWIENIU. MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI
Opis:
CEL: Zapoznanie dzieci z ważnymi w diecie składnikami pożywienia, ich rolą w organizmie i występowaniem w produktach spożywczych. Zwrócenie uwagi dzieci na zbędne i szkodliwe substancje (zły cukier, zły tłuszcz, sztuczne substancje dodawane do żywności) oraz ich źródła występowania (słodycze, fast foody). Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
SCENARIUSZ - PIJMY WODĘ NA ZDROWIE. MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI
Opis:
CEL: Uświadomienie dzieciom, że śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia. Przekazanie wiedzy na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiąganiem sukcesów w szkole. Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
KONKURSY
Opis:
Poza zajęciami lekcyjnymi zaplanowano konkursy związane tematycznie z omawianymi na lekcjach zagadnieniami. W materiale przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące zasad przeprowadzenia konkursu. Zadania konkursowe wykonywane są przez dzieci w grupach 2-3 osobowych, w ramach samodzielnej pracy poza szkołą. Rezultaty omawiane są podczas lekcji, a wyniki wspólnej pracy przesyłane przez nauczyciela w formie opisowej. W etapie jesiennym przewidziane są 3 konkursy: „Zdobywamy odznakę Super Kucharka za najlepszą zdrową modyfikację zestawu śniadaniowego". „Strefa aktywności – najciekawsza gra terenowa" Najciekawsza gazetka ścienna zachecająca do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody".
Nazwa:
FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW - PLANOWANIE POSIŁKÓW - ZASADY I BŁĘDY
Opis:
Forum Zdrowia to zagadnienia, które powinny zostać przedstawione rodzicom na spotkaniu w czasie wywiadówki. Ulotki do przekazania rodzicom, omawiają problem powiązany wprost z tematami będącymi przedmiotem zajęć lekcyjnych dzieci. Wyjaśnienie dlaczego planowanie posiłków ma wpływa na nasze samopoczucie i czym skutkuje brak energii i skłądników odżywczych.
Nazwa:
FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW - JAK POMÓC DZIECKU BYĆ ZDROWYM?
Opis:
Forum Zdrowia to zagadnienia, które powinny zostać przedstawione rodzicom na spotkaniu w czasie wywiadówki. Ulotki do przekazania rodzicom, omawiają problem powiązany wprost z tematami będącymi przedmiotem zajęć lekcyjnych dzieci. Wyjaśnienie powodów, dlaczego zmiana nawyków żywieniowo-ruchowych jest bardzo istotna dla rozwoju dzieci.
Nazwa:
WYTYCZNE DO RAPORTÓW
Opis:
Realizacja każdego działania zakończona jest raportem opisującym pracę Zespołu Konkursowego. Sędziowie oceniać będą realizację poszczególnych zadań konkursu w oparciu o przesłany raport. Kluczową sprawą jest rzetelne przedstawienie zrealizowanych zadań, a nie objętość przysłanego do oceny raportu.
Nazwa:
PLAN REALIZACJI ZADAŃ KONKURSOWYCH
Opis:
Wyjaśnia krok po kroku, w jaki sposób szkoły mają uczestniczyć w konkursie. W skład etapu zimowego wchodzą 3 bloki zadaniowe: 1. Zajęcia lekcyjne o zdrowej alternatywie wobec słodyczy – 2 godziny lekcyjne 2. Konkursy – 4 rodzaje. 3. Forum Zdrowia dla Rodziców – jedno spotkanie w czasie wywiadówki. Realizacja wszystkich zadań, potwierdzona raportami, jest podstawą ubiegania się o nagrody.
Nazwa:
SCENARIUSZ - CO NALEŻY JEŚĆ, ABY BYĆ ZDROWYM? MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI
Opis:
CEL: Uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Zachęcanie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych oraz do troszczenia się o własne zdrowie. Uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie. . Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
SCENARIUSZ - ZBIERAMY INFORMACJE NA TEMAT TEGO, CO JEMY. MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI
Opis:
CEL: Uświadomienie dzieciom, dlaczego należy czytać etykiety. Nauczenie dzieci odczytywania informacji zawartych na etykietach umieszczanych na produktach spożywczych. Uświadomienie uczniom wpływu reklam na sposób odżywiania się. Pokazanie, w jaki sposób wyrabiać w sobie umiejętność krytycznej oceny w stosunku do reklam. Nabycie umiejętności dokonywania właściwych wyborów produktów przeznaczonych do spożycia. Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
KONKURSY
Opis:
Poza zajęciami lekcyjnymi zaplanowano konkursy związane tematycznie z omawianymi na lekcjach zagadnieniami. W materiale przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące zasad przeprowadzenia konkursu. Zadania konkursowe wykonywane są przez grupy dzieci w ramach samodzielnej pracy poza szkołą. Rezultaty omawiane są podczas lekcji, a wyniki wspólnej pracy przesyłane przez nauczyciela w formie opisanej w zakładce „Raport” W etapie zimowym przewidziane są 4 konkursy: Najlepsza reklama zdrowych słodyczy. Strefa aktywności - klasowy turniej sportowy. Najciekawsza gazetka ścienna "Jak czytać etykiety". Przedstawienie "Na straganie".
Nazwa:
FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW - JAK PRZEKONAĆ DZIECKO DO JEDZENIA WARZYW?
Opis:
Forum Zdrowia to tematy, które powinny zostać przedstawione rodzicom na spotkaniu w czasie wywiadówki. Załączona jest ulotka omawiająca problem, powiązany z tematyką zagadnień poruszanych z dziećmi w czasie zajęć szkolnych. Wyjaśnienie, jak ważne jest jedzenie warzyw każdego dnia.
Nazwa:
WYTYCZNE DO RAPORTÓW
Opis:
Realizacja każdego działania zakończona jest raportem opisującym pracę Zespołu Konkursowego. Sędziowie oceniać będą realizację poszczególnych zadań konkursu w oparciu o przesłany raport. Kluczową sprawą jest rzetelne wypełnienie zadań, a nie objętość przysłanego do oceny raportu.
Nazwa:
PLAN REALIZACJI ZADAŃ KONKURSOWYCH
Opis:
W skład etapu wiosennego wchodzą 3 bloki zadaniowe: 1. Zajęcia lekcyjne na temat Piramidy Zdrowia – właściwego odżywiania i aktywności fizycznej – 2 godziny lekcyjne 2. Konkursy – 3 rodzaje. 3. Forum Zdrowia dla Rodziców – dwa spotkania w czasie wywiadówek. Realizacja wszystkich zadań, potwierdzona raportami, jest podstawą ubiegania się o nagrody.
Nazwa:
SCENARIUSZ - JESTEŚMY AKTYWNI JAK MIESZKAŃCY TURKUSOWEJ PLANETY. MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI.
Opis:
CEL: Uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie. Zachęcenie dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Zwiększanie sprawności fizycznej: rozwijanie skoczności, siły, szybkości i zręczności. Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
SCENARIUSZ - CO POWINNY JEŚĆ DZIECI? PIRAMIDA ZDROWIA. MATERIAŁY DODATKOWE DO LEKCJI.
Opis:
CEL: Zapoznanie dzieci z produktami ważnymi w ich diecie. Podjęcie przez dzieci decyzji o zmianie nawyków żywieniowych. Do scenariusza dodano kartę pracy do lekcji oraz materiały do pobrania.
Nazwa:
KONKURSY
Opis:
Poza zajęciami lekcyjnymi zaplanowano konkursy związane tematycznie z omawianymi na lekcjach zagadnieniami. W materiale przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące zasad przeprowadzenia konkursu. Zadania konkursowe wykonywane są przez grupy dzieci w ramach samodzielnej pracy poza szkołą. Rezultaty omawiane są podczas lekcji, a wyniki wspólnej pracy przesyłane przez nauczyciela w formie opisanej w zakładce „Raport” W etapie jesiennym przewidziane są 3 konkursy: Założenie i prowadzenie uprawy ziół w klasowym ogródku ziołowym. Ukadamy menu do Ziołowej Resturacji. Gra planszowa utrwalająca wiadomosci o Piramidzie Zdrowia.
Nazwa:
FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW - WYCHOWANIE FIZYCZNE - WAŻNA LEKCJA
Opis:
Forum Zdrowia to zagadnienia, które powinny zostać przedstawione rodzicom na spotkaniu w czasie wywiadówki. Ulotki do przekazania rodzicom, omawiają problem powiązany wprost z tematami będącymi przedmiotem zajęć lekcyjnych dzieci. Wyjaśnienie dlaczego spędzanie czasu aktywnie jest zdrowe i potrzebne.
Nazwa:
FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW - JAK SKUTECZNIE ZMIENIĆ ZŁE NAWYKI ŻYWIENIOWE?
Opis:
Forum Zdrowia to zagadnienia, które powinny zostać przedstawione rodzicom na spotkaniu w czasie wywiadówki. Ulotki do przekazania rodzicom, omawiają problem powiązany wprost z tematami będącymi przedmiotem zajęć lekcyjnych dzieci. Wyjaśnienie dlaczego warto jeść zdrowo i zmienić swoje nawyki żywieniowe.
Nazwa:
WYTYCZNE DO RAPORTÓW
Opis:
Realizacja każdego działania zakończona jest raportem opisującym pracę Zespołu Konkursowego. Sędziowie oceniać będą realizację poszczególnych zadań konkursu w oparciu o przesłany raport. Kluczową sprawą jest rzetelne wypełnienie zadań, a nie objętość przysłanego do oceny raportu.

| | | | | |